Automatyzacja
AS III
AS III

Załadunek i rozładunek równoległy do czasu pracy maszyny zwiększa wydajność

Wieża magazynowania materiału AS III L lub AS III MP może być stosowana wyłącznie z jednostką ładowania i sortowania PR III (PR III UL) .

Czy surowy materiał, czy siatka resztkowa, czy wyprodukowane elementy z mikrokształtami – wieża magazynowania materiału zapewnia ich bezpieczne i niezawodne przechowywanie, jak również łatwą dostępność. Ponadto ekran bezpieczeństwa pozwala na załadunek i rozładunek wieży podczas działania jednostki ładującej. Wydłuża to nieprzerwany czas pracy produkcyjnej, jak również jednoczesne ładowanie i rozładunek z niezależnych jednostek i wysokie ładowności palet. Wieża może przyjąć do dziewięciu palet o ładowności 3000 kg każda.

Zarządzenie różnymi materiałami, np. zwykła stal, aluminium, stal szlachetna czy tworzywa sztuczne, w wieży materiałowej nie stanowi problemu. W tym celu jednostka ładująca wyposażona jest w uchwyty ssawne, które zapewniają bezpieczne i dokładne pobieranie materiału. Dostępne jest opcjonalne oprogramowanie, które może być używane do przetwarzania list produkcyjnych dla produkcji różnych zamówień.

Kompaktowa konstrukcja wymaga niewiele miejsca. Wieża magazynowania materiału może być później zintegrowana z istniejącą maszyną załadunkową stosując się w ten sposób do pojęcia automatyki AMADA.

Cechy szczególne

  • Wyższa wydajność produkcji
  • Oszczędność czasu
  • Zminimalizowane czasy przestoju maszyn
  • Obsługa kilku maszyn jednocześnie
  • Bezpieczne magazynowanie i obsługa