Automatyzacja
L III
L III

Automatyzacja wydłuża cykle pracy maszyny bez konieczności ludzkiej ingerencji

Jednostka ładująca L III może być stosowana wyłącznie z jednostką rozładowania i sortowania PR III UL.

Dzięki jednostce ładującej L III AMADA oferuje Państwu możliwość automatyzacji ładowania maszyny od razu lub jako późniejszą modernizację. Kompaktowa konfiguracja wymaga niewiele miejsca.

Przedłużony nieprzerwany ciąg produkcji jest zapewniony. Jest to możliwe z szybkim i prostym załadunkiem materiału, dzięki wygodnemu dostępowi, a także wysokiej ładowności dwóch palet odkładania po 3000 kg każdy.

Obsługa różnych materiałów – od zwykłej stali, aluminium i stali szlachetniej, przez tworzywa sztuczne, po materiały o delikatnych powierzchniach – z L III to nie jest problem. W tym celu jednostka ładująca wyposażona jest w chwytaki próżniowe, które zapewniają bezpieczne i dokładne pobieranie materiału. Dodatkowo jednostka podnośnikowa dostarcza szybkie i płynne pozycjonowanie materiału dzięki zintegrowanej śrubie z nakrętką kulkową.

Poziom automatyzacji może zostać podniesiony w każdej chwili poprzez zintegrowanie systemu automatycznego przechowywania i odzyskiwania. Koncepcja modułowa dla wszystkich automatycznych komponentów AMADA niezwykle upraszcza automatyzację.

  Cechy szczególne

  • Oszczędność kosztów dzięki minimalnemu czasowi wymiany materiału
  • Wyższa wydajność produkcji
  • Dłuższe cykle pracy maszyny bez konieczności ingerencji człowieka
  • Obsługa kilku maszyn jednocześnie
  • Większa efektywność kosztów
  • Zwiększona rentowność dzięki mniejszym wielkościom serii