Automatyzacja
Seria PR III
PR III

Bezpieczna obsługa, wysoka ekonomiczność

Sortowanie pojedynczych elementów PR III stanowi całkowicie automatyczne rozwiązanie, dzięki któremu można jeszcze bardziej podnieść ekonomiczność wykrawarek, maszyn laserowych i kombajnów firmy AMADA.

Seria PR III podejmuje elementy całkowicie automatycznie. Jedną z głównych cech jest łatwe, zewnętrzne programowanie stosowania elementów za pomocą integracji kompletnego cyklu w pakiet oprogramowania AMADA CAD/CAM. Wysoce precyzyjne układanie części w stosy możliwe jest dzięki całkowicie zautomatyzowanym dalszym procesowaniu, jak na przykład technologia krawędziowania.

Wysoki stopień automatyzacji pozwala na ekonomiczną produkcję.
Sprzyja temu w szczególności wysoka prędkość pozycjonowania sortowania pojedynczych elementów uzyskiwana dzięki trzem osiom motoreduktorów oraz pozycja oczekiwania znajdująca się w bliskiej obecności maszyny: Oba czynniki zwiększają czas pracy urządzenia przez minimalizację czasu bezczynności.

Obsługę różnych materiałów przejmują indywidualnie sterowane uchwyty ssawne. Technologia próżniowa i minimalna wysokość wyrzutu gwarantują bezpieczną i staranną obsługę materiału, tak aby PR III mogła być używana również dla skomplikowanych części produkcji z delikatnymi powierzchniami.

 

Modularna koncepcja wszystkich komponentów automatyki AMADA pozwala na wtórne rozbudowanie w dowolnym momencie zainstalowanej już maszyny o system rozładunkowy PR III. Do pobierania siatki resztkowej i produktów w mikropołączeniach dostępna jest odpowiednia konfiguracja PR III UL.

  Cechy szczególne

  • Wysoka ekonomiczność
  • Zmaksymalizowane czasy pracy maszyny
  • Automatyczne przetwarzanie kolejek dzięki precyzyjnemu układaniu stosów
  • Bezpieczne obsługiwanie różnych materiałów