Technologia gięcia
HG-ARs
HG-ARs

Innowacyjna automatyzacja procesu gięcia z zastosowaniem robotów

Kombinacja robotów z nowoczesnymi prasami krawędziowymi pozwala na produkcję bez operatora, która osiąga wysoką wydajność i precyzję. Na targach EuroBLECH firma AMADA wystawia trzy udoskonalone lub całkiem nowe jednostki gięcia do części różnych rozmiarów. Ponadto dzięki wyższemu poziomowi automatyzacji roboty stają się również ciekawą opcją dla obróbki małych partii towaru.

Automatycznej obróbki dużych elementów konstrukcyjnych
Automatycznej obróbki dużych elementów konstrukcyjnych
Po wyginać się z mechanicznego chwytaka
Po wyginać się z mechanicznego chwytaka

Potencjał ogromny

Połączenie automatycznych robotów z nowoczesnymi prasami krawędziowymi, takimi jak serwo-elektryczna prasa krawędziowa EG lub serwo-hydrauliczna prasa krawędziowa serii HG kryje w sobie ogromny potencjał produkcyjny. W zależności od zastosowania, te trzy systemy posiadają dodatkowe możliwości automatyzacji, które są w stanie podwyższyć niezawodność i precyzję procesu, a z drugiej strony zmniejszyć czasy przezbrajania. Można na nich ekonomicznie produkować nawet małe partie towaru.

Precyzja i niezawodność procesu

Do precyzyjnego załadunku służy dodatkowysystem kamer, który można zainstalować, abyprzy przyjmowaniu arkuszy zapobiec błędompozycjonowania. Dokładnie rejestruje położenie obrabianych części, które mogły być przesunięte razem na stos i przekazuje tą informację do robota. Nawet małe odchylenia można wyrównać już przy przyjmowaniu arkuszy. Precyzja i bezpieczeństwo procesu są zapewnione podczas produkcji przez system pomiaru kąta w maszynie, który nadzoruje proces gięcia w czasie rzeczywistym.Znaczny potencjał automatyzacji firma AMADA wykorzystała także w urządzeniach peryferyjnych jednostki gięcia. Przy zmianie programu, który wymaga innych chwytaków, robot dokonuje zamiany automatycznie. W obydwóch jednostkach EG-6013 AR i HG 1003 ARs dostępny jest automatyczny zmiennik narzędzi, który przy zmianie programu automatycznie wymienia narzędzia i sprawdza czy są poprawnie umieszczone, zmniejszając potrzebę późniejszych kontroli pozycjonowania. Czasy przezbrajania zostają w ten sposób zredukowane do minimum.

Automatyczna wymiana chwytaków
Automatyczna wymiana chwytaków
Położenie urządzenia
Położenie urządzenia