Technologia gięcia
HG
HG

Najnowsza generacja maszyn do gięcia w obszarze High End

W postaci serii HG AMADA opracowała różne prasy krawędziowe obejmujące szeroki zakres wymagań. Prasy oferują siłę nacisku od 500 do 2 200 kN i długość krawędzi od 1 400 do 4 280 mm. Dzięki najnowocześniejszym cechom wyposażenia i hybrydowemu napędowi łączącemu motoreduktory i hydraulikę, prasy mają szczególną wydajność w stosunku do kosztów operacji.

W ten sposób maszyna uzyskuje niezwykle wysokie tempo udarów jednocześnie oszczędzając energię. Jest to możliwe nie tylko dzięki ich wysokiej prędkości pracy, ale szczególnie dzięki różnym cechom wyposażenia, które gwarantują najwyższej klasy trwałą skuteczność. Maszyny posiadają napęd belki prasy o wysokiej precyzji, który zapewnia niezwykłą skuteczność zaginania kątowego. Precyzyjne, równomierne zaginanie jest gwarantowane na całej długości belki prasy. Kolejna technologiczna atrakcja: Seria HG jest wyposażona w TDS - system zaprojektowany, by wykrywać grubość materiału blachy. Jeśli pomiędzy wykrytą grubością a poprzednio ustawioną wartością odniesienia zostanie wykryta rozbieżność, początkowa głębokość matrycy jest dopasowywana. Gwarantuje to stałe, skuteczne zaginanie kątów.

Napęd hybrydowy jest zaletą

Czynnikiem, który również wpływa na ekonomiczność serii HG AMADA, jest jej napęd hybrydowy łączący motoreduktory i hydraulikę. W przeciwieństwie do czysto hydraulicznego napędu konieczna jest mniejsza ilość oleju a nakłady na konserwację są zredukowane. Niezwykle płynna, cicha praca jest kolejnym atutem. Co więcej maszyny serii HG są niezwykle łatwe w użyciu. Maszyny z tej serii mogą być (opcjonalnie) wyposażone w automatyczną zmieniarkę narzędzi ATC, co znacząco zmniejsza nakłady związane z ręcznymi zabiegami. To oznacza, że maszyny są w pełni przystosowane do sprostania wyzwaniom prezentowanym przez zmniejszanie wielkości partii w pracy z blachą.