Technologia laserowa
LCG AJ
LCG AJ

LCG AJ - Poprawiona wydajność i funkcje zapewniające zyskowność

Połączenie niskiego zużycia energii i wydajnością na wysokich prędkościach.

Amada, światowy pionier w dziedzinie wycinarek laserowych, opracowała nowy globalny standard maszyny do cięcia laserowego, LCG AJ. Maszyna zapewnia większą prędkość i większe przyśpieszenie dzięki zastosowaniu mostu o obniżonym środku ciężkości i wykorzystaniu najnowszego systemu napędu zawierającego uzębienie skośne oraz silnikom o wysokim momencie obrotowym. W połączeniu z rezonatorem opracowanym przez firmę Amada, LCG AJ pozwala na wyższe prędkości obróbki oraz większą wydajność, a także na cięcie materiałów refleksyjnych.

Fiber laser LCG-3015 AJ
Fiber laser LCG-3015 AJ

Oszczędność energi i kosztów

  • Konstrukcja rezonatora światłowodowego oraz optyka lasera jest znacznie prostsza niż w maszynach laserowych z rezonatorem CO2. To obniża koszty konserwacji i utrzymania rezonatora i optyki.
  • Sprawność lasera światłowodowego jest do trzech razy wyższa od lasera CO2. Zużycie enrgii zostaje zredukowane dzięki brakowi konieczności rozgrzewania maszyny w wyniku czego koszty eksploatacyjne zostają obniżone nawet o 70%.

Cięcie materiałów silnie refleksyjnych z dużą jakościa wykonania.

Znacznie krótsza długość fali lasera światłowodowego jest 3 do 4 razy lepiej absorbowana, niż w przypadku lasera CO2. Pozwala to na obróbkę trudnych, silnie odbijających wiązkę materiałów, jak miedź, aluminium, mosiądz, czy tytan.

Długość fali i absorpcja metali
Długość fali i absorpcja metali

Rezonator włóknowy opracowany przez firmę AMADA

AJ-2000
AJ-2000

W rezonatorach CO2 ośrodek aktywny stanowi mieszanina gazów. Wiązka lasera jest kierowana za pomocą układu luster odbijających do głowicy tnącej. Rezonator światłowodowy nie wymaga luster odbijających.

Jednolita konstrukcja pozwala na połączenie wiązek laserowych produkowanych przez bank diod laserowych w jedną wiązkę światłowodową i przesłanie jej bezpośrednio do głowicy tnącej.


Wysokie prędkości cięcia cienkich i średniej grubości materiałów

30% reduction in mass of the Y-axis carriage

1) Lekka konstrukcja mostu osi Y

Wyższa prędkość zostaje osiągnięta poprzez zmniejszenie masy mostu osi Y o 30% porównując do konwencjonalnej maszyny laserowej.

2) Most o obniżonym środku ciężkości

Most osi Y posiada obniżony środek ciężkości ze względu na wysokość osi Y wynoszącą 100 mm, co umożliwia wysoką prędkość cięcia cienkich materiałów.

3) Silniki z wysokim momentem obrotowym i napęd z uzębieniem skośnym

Najnowszy system napędu zawierający wysoki moment obrotowy I napęd z uzębieniem skośnym zapewnia wysoką prędkość i płynne przyspieszenie.

Głowica tnąca HS

W celu zapewnienia niezawodnego procesu cięcia, LCG-3015 AJ wyposażona jest w najnowszą głowicę z czujnikami pojemnościowymi umożliwiającą utrzymanie jednakowej jakości cięcia nawet gdy arkusz nie jest w 100% płaski.

Najnowsza głowica tnąca z czujnikami pojemnościowymi
Latest HS capacitance sensing laser cutting machine head

Szybka wymiana soczewek i dysz One Touch

Aby umożliwić szybszą konfigurację maszyny, głowica tnąca LCG-3015 AJ wyposażona jest w proste, szybko wymienne kasetowe soczewki i dysze.

Szybka wymiana dysz i soczewek One Touch
Szybka wymiana dysz i soczewek One Touch
Oil Shot
Oil is sprayed on the sheet metal

Oil Shot - natrysk olejem

Przed rozpoczęciem wpalenia w materiał średniej grubości, rozpylany jest olej, co zapobiega przywieraniu pyłów, powstawaniu odprysków, oraz poprawia jakość i stabilność procesu cięcia.

Automatyczne ustawianie wiązki i ogniskowej Active Cut

Auto Focus

Optymalny punkt ogniskowy jest automatycznie ustawiany z bazy danych cięcia do potrzeb każdego materiału. Krzywizna luster jest zmienna, aby zachować stałe skupienie, zapewniając optymalną jakość wiązki laserowej i zmniejszenie kosztów gazu asystującego.

System pomiarowy OVS
OVS measures system

OVS IV

Optyczny system pomiarowy mierzy przy pomocy kamery rozstaw dwóch otworów referencyjnych i automatycznie kompensuje pozycję arkusza detail podczas transferu z prasy wykrawającej do lasera. System mierzy również geometrię i rozstaw otworów. Gdy zmierzone wartości są poza ustalonymi granicami, na maszynie aktywowany jest alarm.

Czytnik kodów kreskowych
Bar code reader for laser machine LCG-3015

Czytnik kodów kreskowych

LCG-3015 AJ może być wyposażona w czytnik kodów kreskowych, umożliwiający łatwe i pewne wywoływanie danych programowania w hali produkcyjnej. Skanując arkusz ustawień z systemu Dr. ABE Blank CAM, operator zapewnia przesłanie poprawnej, najnowszej wersji programu do sterowania maszyny.

Schemat sieci

Amada opracowała VPSS (Virtual Prototype Simulation System) - cyfrowe rozwiązanie produkcyjne, w celu zapewnienia niezakłóconego przepływu danych produkcyjnych pomiędzy działem technologicznym a produkcją. Systemy CAD/CAM są bezpośrednio połączone z maszynami przez bazę danych SDD za pomocą sieci komputerowej. Rozwiązanie to zapewnia skrócenie czasu programowania i zwiększenie produktywności.