Technologia laserowa
LCG
LCG

Cięcie cienkich do grubych blach z wysoką prędkością i maksymalną wydajnością.

Nowy standard maszyn do cięcia laserowego
Wycinarka laserowa LCG-3015
LCG-3015 laser cutting machine

Amada, światowy pionier w dziedzinie wycinarek laserowych, opracowała nowy globalny standad mszyn do cięcia laserowego, LCG-3015. Maszyna zapewnia większą prędkość I większe przyspieszenie dzięki zastosowaniu mostu o obniżonym środku ciężkości I wykorzystaniu nowego napędu zębatkowego o uzębieniu skośnym oraz silnikom o wysokim momencie obrotowym. LCG-3015 - wyższa prędkość cięcia I wydajność dla cienkich oraz średnich grubości materiałów.


Wysokie prędkości cięcia cienkich i średniej grubości materiałów

30% reduction in mass of the Y-axis carriage

1) Lekka konstrukcja mostu osi Y

Wyższa prędkość zostaje osiągnięta poprzez zmniejszenie masy mostu osi Y o 30% porównując do konwencjonalnej maszyny laserowej.

2) Most o obniżonym środku ciężkości

Most osi Y posiada obniżony środek ciężkości ze względu na wysokość osi Y wynoszącą 100 mm, co umożliwia wysoką prędkość cięcia cienkich materiałów.

3) Silniki z wysokim momentem obrotowym i napęd z uzębieniem skośnym

Najnowszy system napędu zawierający wysoki moment obrotowy I napęd z uzębieniem skośnym zapewnia wysoką prędkość i płynne przyspieszenie.

Proces cięcia wysokiej jakości

Nowy, opracowany przez firmę Amada rezonator o mocy 3,5 kW zaprojektowany został z wyższą gęstością wiązki do cięcia cienkich i średniej grubości materiałów. O 30% została zwiększona gęstość wiązki (porównując do konwencjonalnej maszyny) co zmniejsza chropowatość powierzchni ciętych części.

Rezonator maszyny konwencjonalnej
Conventional laser cutting machine oscillator
Nowy rezonator o mocy 3,5 kW
New 3.5kW laser cutting machine oscillator

Energia elektryczna i konserwacja - funkcje oszczędności.

1) Tryby zmniejszające zużycie energii w trybie stand-by

LCG-3015 w standardize wyposażony jest w dwustopniowy system oszczędzania energii gdy maszyna znajduje się w stanie gotowości.

Funkcje oszczędzania energii znacznie redukują zużycie mocy elektrycznej.
Energy saving functions significantly reduce the power consumption

2) Mniejsze nakłady związane z obsługą serwisową.

Zastosowanie elementów optycznych o długiej żywotności pozwala podwoić odstępy czasowe pomiędzy czyszczeniem i wymianą elemntów optyki.


Głowica tnąca HS

W celu zapewnienia niezawodnego procesu cięcia, LCG-3015 wyposażona jest w najnowszą głowicę z czujnikami pojemnościowymi umożliwiającą utrzymanie jednakowej jakości cięcia nawet gdy arkusz nie jest w 100% płaski.

Najnowsza głowica tnąca z czujnikami pojemnościowymi
Latest HS capacitance sensing laser cutting machine head

Szybka wymiana soczewek i dysz One Touch

Aby umożliwić szybszą konfigurację maszyny, głowica tnąca LCG-3015 wyposażona jest w proste, szybko wymienne kasetowe soczewki i dysze.

Jako standard, LCG-3015 dostarczany jest z dwoma soczewkami do cięcia. Soczewka 5" używana jest do cięcia cienkich, a 7.5" do grubszych materiałów.

Soczewka tnąca 5"
5 inch laser machine lens
Soczewka tnąca 7.5"
7.5 inch laser machine lens
Oil Shot
Oil is sprayed on the sheet metal

Oil Shot

Przed rozpoczęciem wpalenia w materiał średniej grubości, rozpylany jest olej, co zapobiega przywieraniu pyłów, powstawaniu odprysków, oraz poprawia jakość i stabilność procesu cięcia.

Auto Focus

Automatyczne ustawianie wiązki i ogniskowej Active Cut

Optymalny punkt ogniskowy jest automatycznie ustawiany z bazy danych cięcia do potrzeb każdego materiału. Krzywizna luster jest zmienna, aby zachować stałe skupienie, zapewniając optymalną jakość wiązki laserowej i zmniejszenie kosztów gazu asystującego.

System pomiarowy OVS
OVS measures system

OVS IV

Optyczny system pomiarowy mierzy przy pomocy kamery rozstaw dwóch otworów referencyjnych i automatycznie kompensuje pozycję arkusza detail podczas transferu z prasy wykrawającej do lasera. System mierzy również geometrię i rozstaw otworów. Gdy zmierzone wartości są poza ustalonymi granicami, na maszynie aktywowany jest alarm.

Czytnik kodów kreskowych
Bar code reader for laser machine LCG-3015

Czytnik kodów kreskowych

LCG-3015 może być wyposażona w czytnik kodów kreskowych, umożliwiający łatwe i pewne wywoływanie danych programowania w hali produkcyjnej. Skanując arkusz ustawień z systemu Dr. ABE Blank CAM, operator zapewnia przesłanie poprawnej, najnowszej wersji programu do sterowania maszyny.

Schemat sieci

Amada opracowała VPSS (Virtual Prototype Simulation System) - cyfrowe rozwiązanie produkcyjne, w celu zapewnienia niezakłóconego przepływu danych produkcyjnych pomiędzy działem technologicznym a produkcją. Systemy CAD/CAM są bezpośrednio połączone z maszynami przez bazę danych SDD za pomocą sieci komputerowej. Rozwiązanie to zapewnia skrócenie czasu programowania i zwiększenie produktywności.

Systemy CAD/CAM i maszyny są bezpośrednio połączone z bazą danych SDD
CAD/CAM systems & machines are directly linked to the SDD database across the computer network