Technologie połączone
C1 AJ
C1 AJ

Maszyny kombinowane dla szczególnie ekonomicznej produkcji

LC-2515 C1 AJ firmy AMADA stanowi udane zintegrowanie cięcia laserem i tłoczenia. Zastosowany został laser światłowodowy AJ skonstruowany przez firmę AMADA, umożliwiający doskonałe współgranie pomiędzy maszyną, sterowaniem i rezonatorem.

W przypadku zastosowania technologii lasera światłowodowego w kombajnie AMADA LC-2515 C1 AJ szczególnie widoczne są wyraźnie wyższa prędkość cięcia i mniejsze zużycie energii, które w porównaniu do konwencjonalnych systemów pozwala na znaczną oszczędność. Ponadto możliwe jest teraz maszynowe cięcie trudnych w tego typu obróbce materiałów, jak miedź lub mosiądz. Laser obrabia blachę w pełni automatycznie. Wykorzystanie technologii bezkontaktowych czujników zapewnia, że promień lasera pozostaje skupiony na blasze, dzięki temu gwarantując najwyższą jakość oraz, co najważniejsze, solidne operacje cięć. Zwiększona niezawodność procesu jest możliwa dzięki niszy przy osi lasera, która pozwala na swobodną ucieczkę gazu i popiołu, zapewniając, że produkcja może być wykonana bez odprysków.

Praca bezobsługowa

C1 AJ jest w stanie produkować przez dłuższy czas bez przerywania procesu i bez konieczności obsługi przez operatora. Zastosowany wielofunkcyjny rewolwer z czterema stacjami gwintowania odznacza się nie tylko wysoką wydajnością narzędzi, ale umożliwia również szybki czas narzędziowy i elastyczną produkcję. Podnoszony stół szczotkowy naokoło rewolweru zapewnia pozbawioną zarysowań, nieścieralną produkcję i eliminuje potrzebę poprawy pracy. Poprzez podnoszenie stołu możliwe jest zapobieganie kolizji form pochyłych z matrycą i dzięki temu zapewnienie bezproblemowego ruchu urządzenia.